İçeriğe geç

Kurumsal

İNOVA, 1998 yılında TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Teknoparkında kurulmuş bir AR-GE şirketidir.

İNOVA, sentetik kemik greftleri konusundaki AR-GE faaliyetlerine 2000 yılında başlamıştır. Yapılan çalışmalar Kalsiyum-fosfat yapıdaki sentetik kemik greftleri üzerine yoğunlaştırılmıştır. INOVA, iki yıl boyunca sürdürdüğü AR-GE faaliyetlerini 2003 yılı başında tamamlayarak 6.Ocak.2003 tarihinde üretimini yaptığı BoneMiX®-beta-trikalsiyum fosfat ve BoneMiX®-Hidroksilapatit için Türk Standartları Ensititüsünden “Kalite Uygunluk Belgesi” ve “İmalata Yeterlilik Belgesi” almaya hak kazanmıştır. Yine 2003 yılı içerisinde Alman TÜV Product Service’den üretimi yapılan ürünler “CE sertifikası” ile belgelendirilmiştir.

İNOVA, yıllar içerisinde devam eden AR-GE faaliyetleri sonucunda üretimini yaptığı ürünlerin çeşitliliğini arttırmıştır. İNOVA tarafından üretilen tüm ürünler Sınıf III tıbbi cihaz kapsamında CE sertifikasına sahiptir. Üretimin her aşaması ISO 13485 Tıbbi Cihazlar Kalite Yönetim Sistemine uygun şekilde gerçekleştirilmektedir.

İNOVA, sürekli AR-GE faaliyetlerini sürdüren ve Kalsiyum Fosfat esaslı alternatif Sentetik Kemik Greftlerinin tamamen yerli kaynaklar kullanılarak ülkemizde üretilmesini amaçlayan bir firmadır. Halen üretimini yaptığı Sentetik Kemik Greftleri ve AR-GE faaliyetlerini sürdürdüğü alternatif ürünler ile Türkiye’nin VİZYON2023 hedefleri arasında yeralan "Kemik onarımında kullanılmak üzere alternatif biyomalzemelerin geliştirilmesi" konusunda bir katkı oluşturmayı amaçlamaktadır.

error: Content is protected !!